IC Markets, jeden z nejlépe hodnocených brokerů na trhu

IC Markets, celým jménem International Capital Markets Ltd., je největší ECN broker v Austrálii. Je to de facto jediná společnost na světě, která poskytuje pravé ECN prostředí (prostředí mezibankovního trhu) běžným klientům a začátečníkům.

Tato společnost byla založena v roce 2007 se sídlem v Sydney týmem profesionálů, kteří si zas svůj cíl stanovili stát se největším poskytovatelem online obchodních služeb v Austrálii a vytvořit svým klientům transparentní prostředí a umožnit jim soustředit se více na obchodování, než na svého brokera.

IC Markets je regulovanou společností ze strany Australian Securities & Investments Commission (ASIC), číslo 335692. Podle pravidel ASIC jsou veškeré klientské vklady držené na tzv. oddělených účtech, což v praxi znamená, že nikdo ze společnosti nemůže nakládat s Vašimi vklady. Tento faktor je pravidelně kontrolování auditory. Obchodování u IC Markets je tedy bezpečné.

Obchodní účty u IC Markets

Přejděme ale k vlastním obchodním účtům. Každý nový klient má na výběr ze 3 variant. Pokud jste příznivcem populární platformy MetaTrader, pak Vás IC Markets jistě potěší. V jejich nabídce naleznete jak MetaTrader 4, tak i MetaTrader 5. Jako webovou platformu můžete použít cTrader. K dispozici jsou samozřejmě také varianty pro mobilní telefon, ať již iPad, iPhone nebo Android.

Minimální vklad je stanoven na $200 pro všechny typy účtů, maximální páka pak na 1 : 500. Spread začíná od 0 pipů, ovšem platí se komisní poplatky. Vše závisí na typu účtu.

Všechny obchodní účty poskytují přístup k obchodování měn, CFD, komodit a australských akcií i opcí. IC Markets si zakládá na tom, aby svým retailovým klientům přinesla stejné podmínky, jaké mají dostupné velké mezinárodní korporace, banky, investiční a hedgové fondy. Díky tomu svým klientům nabízí nejnižší možný spread a velmi nízké komisní poplatky. Více v přehledné tabulce.

Typy obchodních účtů

 StandardTrue ECNcTrader
SpreadOd 1 pipuod 0 pipůod 0 pipů
Komisežádné$3.5 / lot $3 / lot
PlatformaMetaTraderMetaTradercTrader
Počet měnových párů646464
Maximální páka1 : 5001 : 5001 : 500
Minimální vklad$200$200$200
Minimální loty0,010,010,1
Obchodování 1 klikemAnoAnoAno

V přehledu se nenachází tzv. islámský účet, tzn. účet bez úroků. Tato možnost je dostupná komukoliv, kdo o ní požádá na technické podpoře.

Pokud jste si již zvolili svůj ideální obchodní účet, pak přichází na řadu registrace. Registrační proces je poměrně běžný, bude po vás vyžadován důkaz adresy a jeden osobní doklad. Obvykle trvá vyřízení všech potřebných formalit přibližně 24 hodin. Za tu dobu už ale můžete obchodovat, protože ve své osobní zóně můžete vložit finance s pomocí online peněženek jako jsou například Paypal, Netteler a nebo Skrill. S pomocí těchto peněženek můžete začít obchodovat skutečně do několika minut.

Případně můžete použít platbu kreditní kartou či bankovní převod.

Nechci obchodovat sám, ale chci si nechat účet spravovat, jde to?

Ano, IC Markets je k tomu dokonce úplně ideální. Nejen, že nabízí 100% podporu všech automatických obchodních systémů, které je velmi výhodné aplikovat na obchodní účet typu True ECN, ale také nabízí možnost MAM (Multi Account Manager), tedy správu více účtů najednou a PAMM, tedy metodu osobního správce vašeho účtu. Více informací můžete získat ve videu ve vedlejší záložce.

Shrnutí recenze

Mezi hlavními výhodami je třeba nejvíce zdůraznit velmi nízký spread začínající na 0.1 pipu na EURUSD. Tento fakt z IC Markets dělá jeden z nejlepších brokerů pro automatické obchodní systémy a také obchodní systém zvaný jako scalping. Zároveň výše spreadu u většiny brokerů výrazně roste v případě, že využíváte čekající příkazy. V případě IC Markets tomu tak je také, ale pouze ve velmi omezené míře.

Kromě toho svým klientům nabízí skvělou technickou podporu, vzdělávací programy, segregované účty, VPS a mnoho dalších výhod.

Prémiový program

Tento broker spadá do našeho prémiového programu, což znamená, že registrací přes náš odkaz můžete získat ještě nižší spread, než kdekoliv jinde. Pokud máte jakékoliv otázky, neváhejte a obraťte se na nás kliknutím na ikonku messengeru vpravo dole.