Je strategie Martingale vhodná pro správu peněz v obchodování Pocket Option?

Miroslav Pacholík/ 4 října, 2022/ Osobní rozvoj

Jedním z hlavních způsobů, jak udržet ziskové obchodování s opcemi, je správa peněz. Budete chtít minimalizovat ztráty a zvýšit své vítězné obchody. Tímto způsobem budou vítězové kompenzovat ztrátové obchody a nechat vám nějaký zisk.

Ale když utrpíte ztrátu, je pro dlouhodobé obchodování životně důležité upravit vaše obchodování tak, aby odráželo zbývající kapitál. Zdravý rozum velí, že po ztrátě snížíte částku, kterou vložíte do obchodů. Ale jedna strategie radí opak. To je strategie Martingale.

Jak funguje strategie Martingale?

Strategie Martingale vyžaduje, abyste zvýšili svou sázku, i když prohrajete. To znamená, že pokud v obchodu prohrajete, částka, kterou investujete do dalšího obchodu, by měla být násobkem toho, co jste ztratili. Pokud znovu prohrajete, zvyšte svou investici, dokud nakonec nezískáte vítězný obchod. Jakmile získáte vítězný obchod, začněte znovu s počáteční malou investicí.

Jak strategie Martingale funguje? Jaký má smysl navyšovat svůj vklad i po prohře? Praktici Martingale tvrdí, že pokud nakonec zasáhnete vítězný obchod, bude schopen kompenzovat ztráty vzniklé v předchozích obchodech.

Viz Martingale evangelists zobrazení opcí obchodování jako sázení. Každý obchod má šanci na výhru nebo prohru 50/50. Navíc neexistuje žádný způsob, jak můžete mít nekonečnou sérii proher. Pravděpodobnost ztráty navíc klesá s počtem obchodů, které provedete.

Dá se Martingale prakticky aplikovat na obchodování opcí?

Pravděpodobnost vs psychologie

Pokud se na strategii Martingale podíváte z pravděpodobnostního hlediska, může fungovat při obchodování opcí. Každý obchod má šanci na výhru nebo prohru 50/50. Kromě toho je nepravděpodobné, že ztratí mnoho po sobě jdoucích obchodů.

Každý obchod má 50/50 šanci na výhru nebo prohru. Na druhou stranu, pokud se na tuto strategii podíváte z psychologického hlediska, je to pravděpodobně nejhorší strategie řízení peněz pro opčního obchodníka.

Nikdo nechce přijít o peníze. A zatímco obchodník může být spokojený se ztrátou malých částek v prvních několika obchodech, strach může nastat, když se ztráty nahromadí.

Naopak výhra v prvních několika obchodech může obchodníka motivovat. Jediná obrovská ztráta v následujících obchodech by však mohla vymazat všechny zisky generované malými vítězi.

Dlouhodobá ziskovost není možná

Aby strategie Martingale fungovala, budete potřebovat obrovské množství kapitálu, který máte k dispozici. I potom se spoléháte na to, že vítězné obchody vyrovnají ztráty. Na začátku můžete mít vítězné obchody.

Ale jeden ztrátový obchod v budoucnu vám může ubrat obrovský kus z vašeho účtu. Na druhou stranu vítězný obchod může vyrovnat ztráty vzniklé v předchozích obchodech. Jakýkoli zisk, který zbude, však může být příliš malý na to, aby ospravedlnil vaši obrovskou investici do tohoto jediného obchodu.

Neexistuje žádná záruka, že nakonec dosáhnete vítězného obchodu

I když zastánci Martingale tvrdí, že neexistuje žádná šance na získání nekonečného počtu ztrátových obchodů, stále je možné udělat tolik ztrát, že váš účet je zcela vyčerpán.

Aniž byste zasáhli vítězný obchod. I když získáte vítězný obchod, nemusí to stačit k vyrovnání předchozích ztrát, což znamená, že váš účet utrpěl ztrátu. Postupem času můžete zjistit, že se váš účet pomalu vyčerpává, dokud nebude vymazán.

Vaším prvním cílem jako obchodníka je chránit své peníze

Vaším prvním cílem jako obchodníka je ochrana vašich peněz Jako obchodník s opcemi používáte své vlastní peníze k vydělávání peněz. Vaším cílem není přijít o peníze.

Mnoho úspěšných obchodníků se shoduje na tom, že chcete-li vydělávat peníze, musíte nejprve zabezpečit jakékoli peníze, které máte. Systém Martingale na druhé straně radí, abyste vsadili pořádnou část svých peněz a doufali, že nakonec vyděláte.

Nakonec můžete investovat celý svůj účet do jediného ztrátového obchodu, který váš účet vymaže.

Můžete použít strategii Martingale k obchodování na vašem účtu Pocket Option?

Předpokládejme, že jste identifikovali sestupný trend a rozhodli jste se použít strategii Martingale. Každá svíčka představuje 5 minutový časový interval. Rozhodnete se zadat 2minutové prodejní obchody.

Vaše strategie by mohla zahrnovat umístění prodejních obchodů pro 3 po sobě jdoucí medvědí svíčky a poté sledování, zda produkují vítězné obchody nebo ne. Pokud všichni vydělají peníze, můžete pokračovat ve zvyšování své obchodní částky na 3 dalších prodejích.

Martingale strategie Teoreticky by strategie mohla fungovat. Nemůžete však předvídat, jak bude trh vypadat v budoucnu. Trend se může náhle obrátit v reakci na událost nebo novinový příběh.

Jediná změna na trzích může znamenat, že ztratíte všechny peníze, které jste investovali do jednoho obchodu. Celkově s sebou strategie Martingale při aplikaci na obchodování s opcemi nese obrovské riziko.

Tipy pro aplikaci strategie Martingale při obchodování opcí

Použití strategie Martingale ve vašem účtu Pocket Options není v žádném případě nemožné. Nicméně, spíše než slepě riskovat větší množství peněz na každém obchodu, můžete si osvojit jednoduchý obchodní systém. Jde to takhle.

Mějte stanovenou částku, kterou budete obchodovat za konkrétní cyklus

Spíše než neustále zvyšovat obchodovanou částku se můžete rozhodnout použít jen malou část svého účtu. Můžete se například rozhodnout, že budete riskovat pouze 200 $ za jeden cyklus obchodování.

To lze rozdělit na 50 USD za první obchod, 70 USD za druhý a 80 USD za třetí. Upozorňujeme, že 200 USD je zlomek celkového zůstatku na vašem účtu. Navíc tuto částku budete obchodovat pouze do jejího vyčerpání.

Nastavte maximální částku pro obchod v jednom cyklu Pokud vás zajímá, co mám na mysli pod pojmem cyklus, je to stanovený časový rámec. Například při sestupném trendu se můžete rozhodnout obchodovat tři medvědí svíčky podél trendu.

Jedním ze společných rysů cyklů je, že když cena vstoupí do cyklu, pravděpodobnost obrácení trendu je vysoká. Nevíte však, kdy přesně k tomu dojde. Takže vaším cílem je jet v cyklu a vydělat co největší zisk, než se trend definitivně obrátí.

Pokud například cena dosáhne úrovně podpory nebo odporu, očekáváte, že se bude pohybovat v rozmezí, obrátit se nebo prorazit. Jen nevíš kdy. Ale protože jste identifikovali úroveň odporu/podpory, můžete použít systém Martingale k testování směru trhů.

Malé investované částky mohou vést ke ztrátě obchodů. Ale v době, kdy investujete větší částky, určíte směr trhu.

Pro delší obchody můžete využít systém Martingale

Pokud dáváte přednost delšímu setrvání na pozici, může být užitečný systém Martingale. Můžete se rozhodnout zadat 3 různé obchody; ráno, odpoledne a večer.

Použití Martingale pro delší pozice Ranní obchod bude v podstatě sloužit k testování trhů, a proto potřebuje menší částku.

Odpolední obchod slouží k potvrzení trendu na trzích. Pokud oba vyhrají, můžete do večerního obchodu vstoupit stejným způsobem jako do ranního a odpoledního obchodu.

Tato strategie má několik výhod. Jedním z nich je, že máte více času na analýzu trhů na základě úspěšnosti vašich obchodů. Za druhé, umožňuje vám testovat směr trhu pomocí malých částek. Tímto způsobem se zvýší vaše šance na úspěšný obchod.

I když bych nedoporučoval používat strategii Martingale, má své výhody. Používejte jej pouze v případě, že máte správnou strategii správy peněz (nikdo by nikdy neměl riskovat velkou část svého účtu na jediný obchod).

Při aplikaci této strategie je navíc nutná flexibilita, jinak byste mohli skončit ztrátou všech svých peněz při jediném obchodu.

Share this Post