Uplynul rok od doby, kdy jsem začal obchodovat na platformě Pocket Option. Někdy jsem vyhrál, někdy prohrál. Ale byl jsem přesvědčen, že peníze mám na dosah. Musel jsem jen zjistit, jak to udělat. Co jsem udělal, bylo vyzkoušet mnoho různých strategií a vést si o nich záznamy. Tak jsem mohl pokračovat v práci na metodách, které fungovaly, a zbavit se těch, které nefungovaly.

Pak přišel okamžik, kdy jsem si všiml, že se něco mění dobrým směrem. Moje obchodování bylo úspěšné, kdykoli jsem udělal 4 věci, o které se s vámi nyní chci podělit. Kdybych jen jednu z těch věcí vynechal, zažil jsem ztráty. Věřím, že toto jsou mé 4 tajné kroky k úspěchu v Pocket Option.

Zacházejte s demo účtem jako se skutečným


Je tu jedna velká výhoda, kterou má cvičný účet oproti skutečnému. Je zřejmé, že neobchodujete se svými vlastními penězi a co dále znamená, že v případě neúspěchu o své vlastní peníze nepřijdete.

To je důvod, proč byste měli vždy praktikovat strategie na demo účtu. Nezahrnuje vysoké riziko, takže vaše prostředky jsou v bezpečí.

Pokaždé, když chci zjistit, zda je strategie účinná nebo ne, přešel bych na demo účet. Konkrétní taktiku zkouším vícekrát. A teprve poté, co jsem si jistý, že to funguje tak, jak bylo zamýšleno, přejdu na skutečný účet a použiji tam danou strategii.

Navíc vyzkouším nejen strategie na cvičném účtu, ale i různé finanční nástroje nebo výši investice na jeden obchod. Cvičím, zkouším různé možnosti a když vím, co funguje a co ne, přejdu na reálný účet. A bez váhání volím trh, strategii a výši investice.

Mnoho začínajících obchodníků používá cvičný účet jako hřiště. Investují obrovské částky, používají náhodné strategie, moc nepřemýšlejí. Koneckonců to nejsou jejich peníze. Ale to je špatně. Nezvykejte si na takové myšlení. Zacházejte s demo účtem, jako by byl skutečný. V opačném případě vás to může v budoucnu stát skutečné peníze.

Používání demo účtu tak, jak to bylo skutečné, zvyšuje vaši sebedůvěru a důvěru. Pomůže vám rozlišit dobré tahy od špatných, poznáte strategie, které fungují dobře, a získáte jistotu, že budou fungovat i na reálném trhu.

Moje rada je strávit značně dlouhé hodiny tréninkem. Představte si, že jste sportovec. Strávíte hodiny v posilovně, než budete připraveni ukázat své dovednosti. A ať už prohrajete nebo vyhrajete, vrátíte se k tréninku.

Totéž byste měli udělat v oblasti obchodování. A skvělá zpráva je, že na Pocket Option je bezplatný demo účet.

Drž se dál od 60sekundových obchodů

Samozřejmě je velmi lákavé udělat 82 % investice za 1 minutu. I pomyšlení na tak rychlé peníze ve vás vyvolává úsměv. Ale vidíte, je tu problém. 60 sekund je tak krátkých, ale také tak dlouhých. Budete cítit úzkost a strach. A tyto emoce okrádají vaše racionální myšlení a nechávají vás zranitelnými.

Vydělávání dobrých zisků za pouhých 60 sekund může způsobit, že budete příliš sebevědomí. Takže byste si mysleli, že jste našli snadnou cestu k velkým penězům a že byste vložili stále více peněz do jediného obchodu. Jedná se o velmi snadný způsob, který může vést k vymazání všech vašich předchozích zisků. Nebo ještě hůř.

Nikdy byste neměli zapomínat, že i v tak krátkém čase, jako je 1 minuta, se ceny neustále mění. A i malé kolísání ceny pro vás může mít za následek vážnou ztrátu.

Na druhou stranu cenové výkyvy během delších časových období nejsou tak hluboké, abyste přišli o všechno. Cena se bude měnit v krátkém nebo dlouhém časovém horizontu. Je však jednodušší analyzovat trh a předvídat jeho směr při použití delších časových rámců.

Často kontrolujte obchodní historii

Základním pravidlem každého obchodníka je minimalizovat ztráty a maximalizovat výhry. Bude to mnohem snazší, když budete mít příležitost zkontrolovat své minulé obchody. První obchodníci drželi ručně psaný protokol transakcí. Každý den kontrolovali, která transakce přinesla zisk a která ztrátu.

Dobré zprávy? Nemusíte to dělat. Pocket Option poskytuje nástroj nazvaný jednoduše „Obchody“, kde můžete vidět celou historii vašich minulých transakcí.

Co můžete nyní odvodit z historie obchodování? Za prvé, pokud jste v daný den dosáhli zisku nebo ztráty. Za druhé, finanční nástroje vygenerovaly nejvyšší počet ziskových obchodů. Poté, jaké strategie fungují nejlépe, v jaké době jste provedli nejlepší investice. Při obchodování svíček na měnovém páru EUR/USD můžete například zjistit, že nejvyšší výplaty dostáváte mezi 10. a 11. hodinou. A díky této informaci víte, kdy tento konkrétní měnový pár obchodovat.

Sestavte a dodržujte obchodní plán

Na začátku jsem nepracoval na žádném plánu vydělávání peněz. Chtěl jsem jen vydělávat zisky obchodováním, tak jsem si vybral náhodné trhy a pokud mi jeden nepřinesl výhody, swapoval jsem na jiný.

Musím přiznat. Nefungovalo to. Nakonec jsem přišel o více než 80 % peněz a řekl jsem si, něco se musí změnit. Začal jsem sledovat kroky úspěšných investorů a zjistil jsem, že všichni měli obchodní plán. To bylo přesně to, co mi chybělo.

Podívejme se blíže na to, co by takový plán měl obsahovat.

První věc, kterou musíte udělat, je určit čas, který chcete strávit na demo účtu Pocket Option. Rozhodl jsem se, že to bude na 3 týdny. Mělo by to být dostatečně dlouhé na to, abych zjistil, které trhy a v jakém čase mi přinesou nejvyšší zisky. Další věcí je nastavení množství peněz, které jste připraveni vložit do obchodu.

Jak již bylo řečeno, přezkoumání historie obchodování je velmi důležité. Analyzoval jsem každý jednotlivý obchod. Napsal jsem svůj vlastní podrobný protokol, kde jsem specifikoval čas, strategie, indikátory, nástroje a časové rámce, které jsem použil.

Uplynuly 3 týdny a přešel jsem na skutečný účet. Vytvořil jsem obchodní plán, který zahrnoval podrobnosti jako:

  • Částka peněz, kterou bych vložil do zálohy
  • Množství peněz, které bych investoval do jednoho obchodu
  • Časové okno
  • Použil bych grafy a ukazatele
  • Trhy a časy, kdy bych prováděl transakce
  • Okamžik zastavení obchodování (pro mě to byly 3 následné ztrátové obchody)
  • Okamžik výběru zisků a procento zůstatku na účtu bych vybral.

Toto je jen jednoduchý příklad plánu vydělávání peněz. Doporučuji, abyste si vytvořili takový, který nejlépe vyhovuje vašemu stylu obchodování. A především se ujistěte, že dodržujete svůj plán vydělávání peněz.

Jak dlouho na Pocket Option obchodujete a jaké jsou vaše výsledky? Pokud si ještě nechcete otevřít účet Pocket Option, založte si demo účet ještě dnes a vyzkoušejte má 4 tajemství. Podělte se o své poznatky v sekci komentářů níže.

Čeština‎DanskEnglishFrançaisDeutschMagyarItalianoPolskiРусскийSlovenčinaSlovenščinaEspañolTürkçe